Еко-стежки шацького парку

Еко-стежки Шацького парку

Екологічно-пізнавальна стежка "Світязянка"

Можливий маршрут 1-ша стежка с.Світязь - понсіонат "Шацькі озера" - 1-й еко-пункт -...- 8-й еко-пункт - с.Світязь 

 

Довжина - до 5 км. Маршрут пролягає на території  шацького національного природного парку, ближче до берегової лінії оз.Світязь для детального ознайомлення з різноманітністю рослинного покриву, прибережно-водної флори та фауни, багатством водоплавних птахів і мальовничих природних ландшафтів. Можливий початок подорожі стежкою починається з пункту "Турист" біля турбази в районі пляжу табору "Салют", біля бази "Автомобіліст", повертає в район ур. Бужни. Далі через кам'янисту дорогу, більше насипом, маршрут проходить біля хутора, через ліс і повертає знову на турбазу.

Увага: При собі мати легкий  довгий одяг (штани та кофтинку з довгими рукавами) та засоби захисту від комарів. Природа деколи кусюча...)

 

Екологічно-пізнавальна стежка "Лісова пісня"

Можливий маршрут 2-га стежка сн. "Лісова пісня" - с.Мельники - "Царське село" - 1-й еко-пункт -... - 5-й еко-пункт - сн. "Лісова пісня"

Маршрут пролягає знову на території шацького національного природного парку. Поблизу санаторію "Лісова пісня", для виховання екологічно грамотної та відповідальної поведінки людей на природі, лісівниками прокладена екологічна стежка. Довжина її становить 5,6 км. Вона пролягає між двома озерами - Пісочне та Перемут, проходить повикладеній з дерева стежці на болоті, перетинає автостраду Київ-Брест і проходить різними лісовими ландшафтами. 
При подорожі по цій стежці гості парку завжди раді зустрічі з головними персонажами драми-феєрії "Лісова пісня" Лесі Українки. Мавка, Лукаш, Дядько Лев, Лісовик, перелесники, лісові звірі та птахи - кому з нас з дитинства не знайомі ці герої, та не хотілось окунутись у атмосферу цієї казкової історії. Персонажі в умілих руках скульптора ожили в цьому казковому краї...

При проходженні стежки з екскурсоводом або самостійно гості парку можуть не тільки вдихнути повними грудьми цілющого лісового повітря, а й дізнатися багато цікавого про ліс і людей, які його охороняють (присутні інформативні вказівники). 

Любителі птахів можуть помилуватися ними з оглядової вежі, встановленої на березі озера Перемут, а фотографи - зняти неповторні кадри поліської природи, майже не порушеної урбанізацією.

Подорож по екологічно-пізнавальній стежці "Лісова пісня" дає можливість не тільки дізнатися багато цікавого про природу краю, а й зробити висновок, що все живе потребує нашої турботи.

Увага: При собі мати легкий  довгий одяг (штани та кофтинку з довгими рукавами) та засоби захисту від комарів. Природа деколи кусюча...)

Надішліть нам лист...